resim
Ana Sayfaya Dön


İngilizce Olarak Yapılacak İş Görüşmeleri’ne Hazırlık

Yazan : , Kategori : Iletişim, Iş görüşmesi
22 Jun 2007

İstanbul’da oturanlar için artık yeni bir “public speaking” platformu var. Adı Toastmasters.

İstanbul’da yaşayan Türk ve yabancılardan oluşan bu grubun konuşma dili İngilizce. Amaçları ise, daha iyi iletişim kurma, presentasyon yapma ve liderlik gibi yeteneklerin geliştirilmesini sağlamak. Uluslararası bir organizasyon olan Toastmasters, ilk defa bu yıl Türkiye’de resmi olarak kuruldu.

Uluslararası şirketlerde çalışıyor ve günlük iş hayatınızda başarılı olabilmek için İngilizce’ye ihtiyaç duyuyorsanız, Toastmasters İngilizcenizi geliştirmenizi sağlayacak mükemmel bir ortam.

Ingilizce olarak yapacağınız iş görüşmelerinizde daha akıcı bir ingilizceye sahip olmak istiyorsanız ve ingilizcenizi kullanabileceğiniz tamamen uluslararası bir platform arıyorsanız, Toastmasters’ın bir iki toplantısına katılın derim.


Share

YORUMLAR
03 Jul 2007 - 11:13 am

I want to talk English more fluent and more effective so ı want to join this group

03 Jul 2007 - 2:49 pm

Esma hanim,

Toastmasters Istanbul grubuna üye olabilmek için http://groups.yahoo.com/group/istanbultoastmasters/ linkine gidin ve gruba mesaj atın. Eğer bu işleminizde bir sorun oluşursa, grubun kontaklarını http://www.istanbultoastmasters.org/ buradan öğrenebilirsiniz.

Bol şanslar.

19 Jul 2007 - 5:59 pm

24/07/2007 sali günü bir firmanın alman ortaklarıyla önemli bi iş mülakatım var.Elektrik Mühendisiyim.Kendimi ve yaptığım işleri anlatırken kullanacağım bir üslubu içeren örnek bir öülakat metni varsa çok yardımcı olur.bir hazırlık olması açısından ve acemice türkce düşünüp kurmakta zorlanacağım cümlerlerle başbaşa kalmamam açısından.acil yardım istiyorum.mail atabilirsiniz muratsenol@hotmail.com

19 Jul 2007 - 6:07 pm

Murat bey,
Sizinle verdiğiniz emailden irtibata geçiyor olacağım.

02 Sep 2007 - 12:43 pm

11.09.2007 tarihinde bir amerikan şirketinin üst düzey yetkilileri ile mülakatım olacak bu konuda konuşma metni için bir kalıba ihtiyacım ltf.yardımcı olabilirmisiniz?

02 Sep 2007 - 5:11 pm

Merhaba Önder,

Elbette yardımcı olurum. Kalıplardan ziyade, mülakatına iş ve pozisyona göre hazırlanmakta fayda var. Bana kariyeryolcusu (at) gmail.com emailine, başvuracağın pozisyon, yapacağın iş, güçlü olduğun yanlarını ve CV’ni yollarsan, bu bilgiler üzerinden hızlı hareket etmiş oluruz.

19 Nov 2007 - 12:54 pm

Merhabalar;

Benim 2 gün sonra büyük bir şirketle İngilizce mülakatım var. Eğer bana da örnek bir kalıp yollarsanız sevinirim. Teşekkürler…

20 Nov 2007 - 12:38 pm

Sevgili Seçil,
Örnek bir kalıp dan ziyade bana görüşmenin hangi pozisyon için olduğunu ve senden aranan özelliklerin neler olduğunu ve dilersen CV yada CV’nden bilgileri geçersen sana yardımcı olabilirim.

Dilersen, kariyeryolculugu (at) gmail (nokta) com emailine yollayabilirsin.

19 Jan 2008 - 9:18 pm

Arkadaşlar bir şirketle iş görüşmem var.Eğer iyi geçerse, en çok hayalini kurduğum şey olaak e yurt dışında çalışma fırsatı bulucam. Bu,tecrübe ve ingilizcemi çok iyi bir hale getirmek için süper bir fırsat. Ama ne yalan söyliyim korkuyorum da.Daha önce ingilizce iş mülakatlarına katılan arkadaşlar varsa bana ne tip soruların sorulduğu konusunda (özellikle konuşmalarda)yardımcı olabilirlerse, örnek bir kalıp gönderirlerse çok sevinirim.Teşekkürler..Saygılar

20 Jan 2008 - 6:23 pm

Sevgili Ozlem,

Ingilizce mulakatlarla Turkce mulakatlar arasinda cok fazla fark yoktur. Yani sorular uc asagi bes yukari aynidir. Onemli olan sorulara verecegin cevaplarin akiciligi olacaktir. Gramer hatalari onemli olmaz genelde, o yuzden hatalara takilmaktansa, kendini akici bir sekilde ifade etmeye calisman yararli olacaktir. Akicilik kazanman icin kendini ve basarili oldugun konulari aciklamak icin verecegin cevaplari onceden tekrarlarsan, faydasini gorursun.

Bol sanslar, yeni yolculugunun heyecan dolu ve basariyla gecmesini umid ederim.

26 Feb 2008 - 6:41 pm

Selamlar perşembe günü bir sigorta şirketinde pazarlama departmanı için iş görüşmesi yapacağım büyük olasılıkla iş görüşmesi ingilizce geçecek. ve ben orda kullaılacak kalıplara sorulara çok yabancıyım ve ingilizceyi epeydir kullanmıyorum bununla ilgili çok acil yardıma ihtiyacım var. çok teşekkür ederim. ilginize…

26 Feb 2008 - 6:51 pm

Merhaba Evren,

Ingilizce görüşmelerde kullanılan “kalıp cümleler” diye bir durum söz konusu değil. Ama sana tavsiyem şu: Eğer neden sigorta şirketinde aradıkları pazarlama pozisyonuna uygun bir aday olduğunu düşündüğünü gösteren metni ingilizce olarak hazırlayıp kariyeryolculugu (at) gmail (nokta) com adresine yollarsan, bunun üzerinden çalışabiliriz.

26 Feb 2008 - 6:55 pm

Tamam hemen yarın atacağım size.
Çok teşekkür ederim.

20 Mar 2008 - 12:13 am

Merhaba, ben elektronik mühendisiyim. İngilizce mülakaatım var cuma günü. Otomasyon alanında proje sorumlusu pozisyonu için bir ön yazı alabilirmiyim sizden. teşekkürler.

20 Mar 2008 - 4:44 am

Merhaba Onur,

Eğer iş görüşmesine gidiyorsan, neden önyazıya ihtiyacın var?

Ben kişiler adına ön yazı hazırlamıyorum. Eğer dilersen, hazırlamış olduğun CV ve önyazını yollayabilirsin ve onun üzerinden sana yorumlarımı geçebilirim.

Cuma günü bol şanslar.

08 May 2008 - 6:56 pm

Ya Bana AciL İngilizce İş İlanı Lazım :S The-Burak@w.cn Yardım Pls.

03 Jun 2008 - 4:10 pm

Merhaba 3 gün sonra ingilizce iş görüşmem var, nasıl yardımcı olabilirsiniz.

19 Aug 2008 - 11:10 am

Merhaba yarın saat 4 te ingilizce olarak bir iş görüşmesine gideceğim, ingilizcem fena değil ama elim ayağıma dolaştı elinizde hazır bir kalıp varmı konuyla ilgili olarak, başvurduğum pozisyon satın alma pozisyonudur. benimle arda2ber@gmail.com adresinden irtibata geçebilirsiniz teşekkürler.

19 Aug 2008 - 11:32 am

Merhaba Arda,

Elimde bir kalıp yok. Görüşmen senin anlatmak istediğin konular üzerine şekillenir. Heyecanlıysan, gelebilecek sorulara cevaplarını bir kağıda ing olarak yazmanı ve sesli olarak ‘kendini rahat hissedene kadar’ pratik yapmanı önerebilirim…

10 Sep 2008 - 5:42 pm

İngilizce bir iş görüşmem olacak, yabancı dili kullanmadığımdan dolayı biraz stresliyim. (pozisyon banka) Bu konuda elinde örnek kalıp olan bana gönderebilir mi? pen.esca@gmail.com

20 Sep 2008 - 3:55 pm

Hepinize merhaba;
önümüzdeki hafta bir sigorta firmasının crm pozisyounu için ingilizce iş görüşmem olacak.
Bu konuda bir metne ihtiyacım var. konuyla alaklı elinde materyal olan arakdaşlar mail atarsa çok sevinirim.şimdiden teşekkürler
erdinc.istanbullu@mail.com

20 Sep 2008 - 4:30 pm

Erdinc nasıl bir metne ihtiyacın var? Herkesin iş görüşmesi kendine özeldir. İş görüşmelerinde 10 kişinin verdiği cevapların aynısını vermek istiyorsan, farkın nasıl anlaşılacak? Üstelik pozisyonun da crm miş. Its ironic!

Aşağıdaki linkteki yazı yardımcı olabilir belki.
http://tinyurl.com/3v78r5

28 Nov 2008 - 7:13 pm

önümüzdeki hafta salı ingilizce olarak bir görüşmem olucak,bu mülakatların genelde türkçe gibi olduğunu sölüyorsunuz acaba bana karşı tarafı etkileyecek bir taslak verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler gerekli detayları check edebilirim iyi günler

28 Nov 2008 - 7:55 pm

Emrah merhaba,

Örnek bir metin yok, ortalıkta olanları da dikkate almayı düşünürsen eğer 2 kere düşün derim. O taslaği okuyan herkes aynı şeyleri söylerse, sanırım bir farkın kalmaz. Karşı tarafı etkileyecek en güzel şey, güçlü olduğunu düşündüğün 3-5 noktayı bulman- neden ve nasıl güçlü olduğunu anlatman olur sanırım.

01 Dec 2008 - 12:47 am

ilginiz için teşekkürler fatmanur hanım yanımda ingilizce referanslarımıda götürücem ama bunlardan yola çıkarsak çok klişe olabilir belki ama sizin fikrinizide almak isterim görmek isterseniz referans mektuplarını ve beni nasıl anlattıklarını size gösterebilirim belki fikir vermesi açısından önemli olabilir.

24 Apr 2009 - 10:17 pm

merhaba
pazartesi günü bir turizm firmasıyla görüşmem olacak fakat mülakat muhtemelen ingilizce olacak lütfen bana örnek bir kalıp yollayabilirmisiniz.turizm otel işletmesi mezunuyum stajımdan sonra moda danışmanlığı yapmaya başladım yabancı müşterilerim oluyor fakat genelde kendimi anlatacak kadar ingilizce kullanıyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

24 Apr 2009 - 10:59 pm

youtube a gir
video var iş görüşmesi
http://www.youtube.com/watch?v=yudhHzupWvQ

23 May 2009 - 7:51 pm

merhaba pazartesi günü satış mühendisi ilanı için başvurduğum firma ingilizce telekonferans görüşme talep etti. sanırım sorular satış üzerinden gelecektir.ben mühendisim ve ilk iş görüşmem hem de telekonferans:(
bi yol gösterir misiniz?

23 May 2009 - 10:14 pm

Merhaba Pinar,

Gelebılecek soruların cevaplarını bır kagıda yazıp tekrarlaman ayrıca bu kağıtları mülakat sırasında önünde bulundurman faydalı olur

09 Jun 2009 - 4:05 pm

bende elektrik mühendisiyim ve yabancı bir firmanın genel müdürü ile görüşme yapacağım. Konuşurken nelere dikkat etmeliyim ve varsa bir taslak ne sorabilir ne cevap verilebilir. Konuşma dilinde hazırlanmış bir metin çok işimi görecektir. teşekkürler

b-ergin@hotmail.com

31 Aug 2009 - 10:31 pm

merhabalar Fatmanur Hanım;
Elektronik mühendisiyim ve ingilizce bir iş mülakatına katılacağım bu hafta içinde, bana da konuşma dilinde hazırlanmış bir metin ya da gelebilecek sorular üzerine gönderebileceğiniz birşeyler olursa çok sevinirim.

03 Sep 2009 - 10:09 am

Merhaba.
Eng hazır görüşme metni varmıdır ? Mesela Gelecekte neyi planlıyorsunuz. gibi klasik sorulara nasıl cevap verebilirim. Bunu anlatan bir eng metin var ise lütfen gönderirmisiniz.

03 Sep 2009 - 10:10 am

Merhaba.
Eng hazır görüşme metni varmıdır ? Mesela Gelecekte neyi planlıyorsunuz. gibi klasik sorulara nasıl cevap verebilirim. Bunu anlatan bir eng metin var ise lütfen gönderirmisiniz. cankurt78@hotmail.com

03 Sep 2009 - 8:07 pm

Gelecek için ne planlıyorsan, onu söylemen doğru olur. Herkes ne diyorsa onu söylersen, zaten kendini ayrıştırman zor olur.

20 Oct 2009 - 10:22 pm

Merhaba

ingilizce bi mülakattan geçicem iş görüşmesi dolayısıyla.. mail adresimden ulaşıp bana yardım edebilirseniz çok sevinirim

23 Oct 2009 - 3:35 pm

Merhaba,

Makina Mühendisiyim ve Pazartesi günü kariyer yaşamım için oldukça iyi bir seçenek olduğunu düşündüğüm bir yer ile görüşeceğim ve ingilizce olacak.Kafamda bir sürü kalıp-soru uçuşuyor ve buda beni paniğe sürükleyebilir görüşme sırasında Ne gibi sorularla karşılaşabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler

19 Dec 2009 - 7:37 am

Merhaba Fatmanur hn;

Ben de kendimi ingiizce ifade ettmekte sorun yaşıyorum, bana yardımcı olabilir misiniz. 31 aralık iş görüşmem var

03 Mar 2010 - 11:11 pm

Ben de ingilizce iş görüşmesi yapacağım, insan kaynakları üzerine. Kişi mutlaka cevaplarını hazırlamalı ama ingilizce kendini kolayca ifade etmenin püf noktası nedir, bunu paylaşabilir misiniz?

29 Apr 2010 - 2:37 pm

merhaba yarın havaalanına iş gorusmesı ıcın gıdıcem bu siteye ilk defa gırıyorum uzun zamandır ingilizce konusmuyorum kendıme cv tarzında bır metın hazırladım ama cok heycanlanıyorum ne sorabıleceklerını pek tahmın edemıyorum free shop icin calısmam gereken ne var pek pek bılmıyorum eger bu konuda tavsıyelerde bulunursanız sevınırım

27 May 2010 - 1:37 pm

yarın ingilizce iş görüşmem var ve ben ne tür sorular gelebileceğini merak ediyorum.yardımcı olabilirmisiniz

22 Sep 2010 - 3:29 pm

Merhabalar ,
Yarın bir otelde ingilizce mülakata girecegim, bana bu konu hakkında örnekler vs ile yardımcı olmanız mümkünmüdür ?

05 Oct 2010 - 5:50 pm

merhaba fatmanur hanım ,
haftaya cok iyi bir şirketle iş görüşmem olacak.aranan niteliklerde iyi derece ingilizce tercih sebebi olduğu söyleniyor.ben daha önce ingilizce bir mülakata girmedim.Başvuru pozisyonum şikayet yönetimi müşteri temsilciliği.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Bu işe çok ihtiyacım var.
saygılar.

01 Feb 2011 - 2:16 pm

iyi günler ben müge,
şuanda zara için iş görüşmem oldu.Birazdan arayacaklar ve ingilizce telefondan mülakat yapacaklarını söylediler.Prtaik anlamda şuan da ingilizce konusamıyorum ama bana çok acil mülakatla ilgili özellikle zara görüşmesine ingilizce konuşma metni lazım. ingilizceyi nerde ögrendiniz nasıl pratik yaptınız gibi sorular sordular devamında ne olur bilemiyorum. Ama bu konuda bana lutfen çok ama çok acil geri döerseniz sevinirim.Ama ne yalan söyliyim korkuyorum da.Daha önce ingilizce iş mülakatlarına katılan arkadaşlar varsa bana ne tip soruların sorulduğu konusunda (özellikle konuşmalarda)yardımcı olabilirlerse, örnek bir kalıp gönderirlerse çok sevinirim.Teşekkürler..Saygılar

26 Feb 2011 - 5:30 pm

Ben Makine mühendisiyim. Pazartesi günü bir şirketle bir kısmı ing. olan mülakat gerçekleştireceğim. Kendimi anlatma sorulacak olan soruala nasıl cvp vermem gerektiği konusunda yardımcı olablir misiniz?

26 Feb 2011 - 7:00 pm

Merhaba uygar,
Yardimci olabilirim ancak bu kadar kisa surede zor…

Kisaca pozisyon icin gereken yetenek ve yetkinliklere nasil sahip oldugunu yaptigin calismalara ornek vererek anlatman iyi olur…

10 Mar 2011 - 10:58 am

Merhaba,

Üst düzey yönetsi asistanı pozisyonu için
İngilizce mülakata giricem, daha önce ingilizce bir mülakata girmedim.Ne gibi sorularla karşılaşabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Konuşurken nelere dikkat etmeliyim ve varsa bir taslak ne sorabilir ne cevap verilebilir. Konuşma dilinde hazırlanmış bir metin çok işimi görecektir. teşekkürler

10 Mar 2011 - 12:05 pm

Ilkay, Türkçe ne tür sorular gelebileceğini düşünüyorsan, bu sorulara ingilizce cevap veriyor olacaksın. Her pozisyon ve kurum farklıdır. Konuşurken bu pozisyona neden uygunsun, geçmişte yaptığın hangi çalışmalar seni aday yapıyor bunları akıcı bir şekilde cevaplaman yararlı olur. Bol şanslar,

25 Apr 2011 - 1:13 pm

ıyı gunler,
ben kabin memurluğu için iş başvusurusunda bulunacagım. Turk dılı ve Edebıyatı öğretmenlığı meznuyum. İstenilen niteliklerden ingilzce şartı dışında hepsine uygunum. Zaten kabul edilirsem 2 aylık bir eğitim alacagim işe alacak kurum tarafında. Sizden ricam ne yapmalıyım, nasıl hazırlanmalıyım rica ediyorum değerli fikirlerinizle bana bir yol gösterin selamlar..

25 Apr 2011 - 1:41 pm

Merhaba Umut,

Eger aranan nitelikler arasında ingilizce varsa, gelebilecek sorulara ingilizce olarak nasıl cevap verebilirsin bunun üzerinde çalış. Bu pratik çok önemli. Kendini verdiğin cevaplara rahat hissedene kadar tekrara devam. Biraz zorlanırsan devam etmeyi ihmal etme… Gramere takılma. Önemli olan kendini ifade edebilmendir. Bol şanslar…

25 Apr 2011 - 4:36 pm

cok sagolun bu konuda umarım basarılı olurum ıyı gunler

29 May 2011 - 7:31 pm

Sayın Fatmanur Erdoğan,
Haziran ayında mezun oluyorum ve iş başvurularına başladım ama sanırım özgeçmişim ve önyazım yetersiz. Size özgeçmişimi ve önyazımı göndersem yardımcı olabilir misiniz?

11 Aug 2011 - 5:40 pm

merhaba,mağazacılık sektöründe ingilizce iş mülakatına katılacağım.Sizce yukarıda arkadaşlara söylediklerinizin dışında bu sektör için karşıma çıkabilecek başka bir soru & sorular olabilir mi?

16 Oct 2011 - 9:17 pm

Merhabalar ben Ferhat. 1.5 sene proje mühendisi olarak çalıştım ve aker dönüşü benimde ingilizce mülekatlarım olacak. Bana da kendimi okul hayatımı ve iş hayatımı anlatabileceğim bi şablon gönderebilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim ( hferhat_tosun@hotmail.com )

17 Oct 2011 - 5:00 am

ferhat
sablon yollamiyorum. sablonlarla calisilmasinin da dogru olmadigina inaniyorum. kendi stilini olusturabilmen daha onemli.

sablon ariyorsan internette dolu. kucuk bir arastirmayla bulabilirsin

29 Nov 2011 - 2:28 pm

merhabalar ingilizce iş görüşmesine katılacagım bir AVM’DE yardımcı olur musunuz ben size cvmi yollayabilirim

13 Mar 2012 - 1:39 pm

merhabalar onumuzdeki hafta 5 yıldızlı bir otelde ingilizce mulakatım olacak bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim cgulsun@gmail.com

10 Aug 2012 - 4:37 pm

Merhaba Fatmanur Hanım/

Endüstri Mühendisiyim ve Üretim Mühendisi pozisyonu için 15.08.2012 Çarşamba günü kariyer yaşamım için oldukça iyi bir seçenek olduğunu düşündüğüm tamamı ingilizce ve Alman bir heyet önünde görüşmem olacak.Kafamda bir sürü kalıp soru uçuşuyor ve bu da beni paniğe sürükleyebilir görüşme sırasında ne gibi sorularla karşılaşabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler

14 Aug 2012 - 11:59 am

Merhaba Fatmanur Hanım,
Kurumsal bir üniversitenin İletişim(tanıtım)uzman yardımcılığı pozisyonu için başvurmuştum. İş görüşmesine çağırıldım. İlk görüşmeden sonra 2 aşamadan daha geçeceğimi söylediler. 2. aşamada kişilik envateri ve ingilizce test yapılacağından bahsedildi. İngilizcemin az ve orta düzeyde olduğunu belirtmiştim. Sizden ricam ingilizce test uygulaması için yol göstermenizdir. En azından örnek bir test varsa benimle paylaşmanız ön hazırlık yapmam açısından faydalı olacaktır.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sevgi ve Saygılarımla

14 Sep 2012 - 9:14 pm

Merhaba,

Benim 2 gün sonra bir ingiliz telekom firması ile iş görüşmem olacak ve ingilizce olarak gerçeklesecek.Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.Dilerseniz CV’mi gönderebilirim.

02 Oct 2012 - 1:41 pm

thy mülakatına katılacağım genel mülakat soruları için kullanabileceğim kalıp ornekleri yollayabilir misiniz kendini tanıtma vs. gibi

12 Dec 2012 - 3:18 pm

Merhaba,

Uluslararası firmaların aradığı pozisyonlarda, yapılacak ingilizce mülakatlar için, ikili çalışma yaparak, adayı bu mülakatlara hazırladığınız mini (1-2 günlük) programlarınız var mı? Varsa bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Çok teşekkürler.

18 Jan 2013 - 9:39 pm

Merhaba,
Özel bir okulun Fen ve Teknoloji Öğretmenliği iş görüşmesinde 15 dakika ingilizce bir metin yazmamız bekleniyormuş. Bu metin ne ile ilgili olabilir daha önce böyle bir deneyimi veya bilgisi olan var mı acaba? Bilimsel bir konu mu yoksa kendimi tanıtan bir metin mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler..

28 Feb 2013 - 10:21 am

merhabalar,

önümüzdeki hafta export area sales manager pozisyonu için ingilizce iş görüşmem var bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz sektör fmcg ürünleri yardımcı olmanız mümkünmüdür,
tşklr alpaytoner@hotmail.com

21 Jul 2013 - 4:43 pm

Merhaba Fatmanur Hanim

Elektrik muhendisiyim. 3 gun sonra Kore firmasi ile gorusmem var. Uzun zamandir ingilizce konusmuyorum ve mulakatta sikinti yasayabilecegimi dusunuyorum. Bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz. Mail adresim mehmetkantas@hotmail.com simdiden cok tesskur ederim

28 Jan 2014 - 8:35 pm

Arkadaşlar merhaba
Perşembe günü önemli bir iş görüşmem var,mülakatın İngilizce sınavı(yazılı) ile başlayacağını söylediler,sanıyorum kendini tanıtma bölümü de olacak,bu konuda elinde örnek olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

01 Jun 2014 - 4:53 pm

Salı günü THY de kabin memurlugu icin ingilizce mülakatım var ne tarz sorular sorulur ve secilmem için verilecek kilit cevaplar neler olur yardımcı olur musunuz
ecum_@hotmail.com

20 Oct 2014 - 9:54 pm

Merhabalar haftaya italyan bir firmada iş görüşmem var. Pozisyon giriş kalite kontrol mühendisliği. Mülakatta kalite müdürü ve genel müdür ile görüşeceğim ikisi de yabancı. Türkçe şansım hiç yok nelere dikkat etmem gerekli ve hangi kalıpları kullanabilirim. Bana yardım edebilecek olan varmı. erkahveci.adil@gmail.com

08 May 2015 - 12:07 am

arkadaşlar ben bir otelde barboyum ve salı günü bar garsonluğu için mülakatım var ingilizce hem yazılı hem sözlü mülakatı geçmem çin kendimi tanıtma ve yön tarifleri hakkında yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim…

20 Oct 2015 - 10:37 am

Merhaba Fatmanur Hanım,
1 hafta sonra Tütkiye’de sektöründe dev bir firmayla iş görülmesi yapacağım. Tahmin edersinizki İngilizce mülakatda olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sevgiler.

Sizin Yorumunuz
Adınız Soyadınız
E-posta
Web Sitesi
Yorum

CV TEKNİKLERİ E-BÜLTEN
Ad Soyad
E-Posta

YURTDIŞI SERTİFİKA PROGRAMLARI
Ad Soyad
E-Posta
YENİ YAZILARDAN HABERDAR OL

KONULAR
SİTEDE ARA
Hedefe Koşanlar
Acıtan Kariyer Hataları
Cesur Fikirler
Girişimcinin Ruh Halleri
İş ve Hayat Dengesi
Sosyal Medya Dünyası