resim
Ana Sayfaya Dön


Kurumsal İletişim’e Pozitif Psikolojik Yaklaşımlar

04 Aug 2017

fatitedx2017MarchPozitif psikoloji, insanların, kurumların ve toplumların yaşam kalitesini hangi faktörlerin nasıl artırdığını araştıran bir bilim dalı.

Kişisel gelişim furyasından farkı, bilimsel araştırmalara dayalı çalışmalar olmasından kaynaklanıyor. 1998 yılında American Psychology Association Başkanı Martin Seligman tarafından ortaya atıldı.

Geleneksel psikoloji bireylerin ruh sağlığı bozukluklarını iyileştirmek üzerine çalışırken, pozitif psikoloji insanların erdemleri ve karakter güçleri üzerinde odaklanıyor. Pozitif psikoloji, yaşamı değerli ve yaşamaya değer yapan konuları araştırarak, insanları yaşam sevincini artırmaya yönelik çalışmalarda bulunur.

2000 yılından bu yana Pozitif psikoloji alanında çalışan biri olarak, Türkiye’de 2013 yılında IPPA Istanbul Pozitif Psikoloji Akademisi’ni kurdum. Akademi, pozitif psikoloji biliminin verilerini ve uygulamalarını kullanarak şirketlerin iletişim, itibar ve liderliklerini güçlendirecek iletişim temelli stratejik planlama ve eğitimleri vermektedir.

Bu alanda daha fazla bilgi almak için fatmanurerdogan.com ve ippa.biz sitelerini inceleyebilirsiniz. 

 


Share

YORUMLAR
08 Aug 2017 - 10:02 pm

Yani bi bakıma genel psikoloji kötü bir ruh halini normale döndürmeyi amaçlarken, pozitif psikoloji normal bir ruh halini daha iyi bir ruh haline döndürmeyi amaçlıyor anladığım kadarıyla.

İlk defa duydum. Yenilikçi ve ilginç bir çalışmaya benziyor.

Başarılar dileriz.

03 Sep 2017 - 3:50 pm

Aynen oyle. Klasik psikoloji de artik bir danisani 0 noktasina getirmenin yeterli olmadigi gorusunu pozitif psikoloji ile birlikte destekliyor.

26 Nov 2017 - 7:06 pm

Onun iş dünyasına yaklaşımını gerçekten çok beğendim. Bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz

Sizin Yorumunuz
Adınız Soyadınız
E-posta
Web Sitesi
Yorum

CV TEKNİKLERİ E-BÜLTEN
Ad Soyad
E-Posta

YURTDIŞI SERTİFİKA PROGRAMLARI
Ad Soyad
E-Posta
YENİ YAZILARDAN HABERDAR OL

KONULAR
SİTEDE ARA
Hedefe Koşanlar
Acıtan Kariyer Hataları
Cesur Fikirler
Girişimcinin Ruh Halleri
İş ve Hayat Dengesi
Sosyal Medya Dünyası