About the author

Related Articles

4 Comments

 1. 1

  Filiz Arıcan

  Türkiye şartlarında iş ararken ilk seçeneği zaten elemek lazım.Çünkü gazetede veya internette gördüğüm bütün ilanlarda prezentabl(bunun bizim ülkemizdeki anlamı malum) insanlar aradıkları yazıyor.Daha önceki yazında da söylediğim gibi ülke şartları işle ilgili durumlarda insanları hep seçilen tarafta olmak zorunda bırakıyor.Kim bilir belki de avrupa birliğine gireresek:) durum biraz değişir…

  Reply
 2. 2

  Eren Kumcuoğlu

  Prezentabl yazmazlarsa olmuyor çünkü. Anlamını biliyorlar mı? Önemi yok, gene de yazmak zorunda hissediyorlar kendilerini.
  http://alteregom.blogspot.com/2007/10/pilesentablal.html

  En güzeli kendimizi istediğimiz iş pozisyonlarına göre gereğince donatıp işverenlerin karşısına o şekilde çıkmak. Tabi bu birikim ile gerçekleşen bir durum. En çok istediğim şey de işverenlerin karşısına pazarlık gücünün tamamen bende olacağı bir pozisyona gelip çıkmak.

  Reply
 3. 3

  Fatmanur Erdogan

  Eren verdiğin link gerçekten çok hoş bir örnek. Gülmekten bende kırıldım. Birde ne noktası ne de virgülü olan, gramer hatalarının en doruklarda olduğu bu tür ilanlar “kesinlikle gelin bizimle çalışın” dedirtiyor.:)

  Reply
 4. 4

  mustafa zeyrek

  ayrımcılık , nerede durduğunuza göre değişebilen bir yorum olabilir

  en kısa sürede en doğru çalışanı seçmeyi hedef seçen bir yönetici için bu tür kıstaslar bir derecelendirme ve eleme süreciyken

  bu elemeye tabii tutulan kişi için bir ayrımcılık , şans tanınmama , önyargı olarak algılanabilir

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.