About the author

Related Articles

18 Comments

 1. 1

  Uğur Özmen

  Ağzına ve aklına sağlık.

  “Bir kitap okuyup hayatı değişenler” için güzel bir yazı.

  Reply
 2. 2

  Erhan

  Polyanna’cılık pozitif psikolojinin bağnazlığıdır. Bağnazlar da kitap okumaz, kapağını okur. Din bağnazları da, Atatürk bağnazları da, aynı şekilde…

  Reply
 3. 3

  Murat

  Etrafımda sürekli gülen, kızmayan, üzülmeyen, mutluluktan mest tipler beni gıcık ediyor. Sorun biraz bende biraz da onlarda. Bu nedir yahu, hep olumlu konuşmak, olumlu düşünmek. Yaratıcılık mutlu insanlardan çıkmıyor. Sorunu gören ve çözenlerden çıkıyor. Güzel bir yazı olmuş.

  Reply
 4. 4

  aykut karaalioglu

  Pozitif dusunce uzerine okudugum en degerli yazilardan biri.

  Reply
 5. 5

  Pelin

  Onca negatif düşüncenin olduğu bu ortamda, bırakın da sürekli olumlu düşünenler olsun. keşke daha çok olsa.

  Reply
 6. 6

  Natali Yeşilbahar

  Merhaba,
  Yazdığınız değerli yazı için teşekkür ederim. “Olumlu düşünme” günümüzde para kazanmak için yapılan öğretilerden bir tanesi olmasını şaşkınlıkla izliyorum.

  Reply
 7. 7

  Tamkarışık

  Atalarımız naaptıysa onu yapmak en iyisi sanırım. Yeni dünya düzeni kendi düzenini bile kuramadı. Kargaşa ve hep sonunda “aslında yapılanların yanlış olduğu doğrusunun” diye devam eden cümlerlerle doldu hayatımız.

  Ne diyim duygusuz insanlara inat yaşıyorum =)

  Reply
 8. 8

  Cem Sümer

  Eline aklına sağlık Fati’cim. Cuk olmuş 🙂

  Reply
 9. 9

  Yeşim Türkmen

  Nefis, çerçeveletmek istiyorum bu yazıyı. Söyleyecek başka söz yok.

  Reply
 10. 10

  Büşra AKDOĞAN

  NTV Bilim’de depresyonla ilgili bir haber yayınlanmıştı. Depresyon, aslında sorunumuza odaklanarak, sadece o sorunu düşünerek çözme yoluna gitmeyi sağladığından aslında psikolojimi koruyan iyi bir şeymiş. Olumsuz düşününce her şeyin olumsuz olacağına inanan insanların anlaması gereken ayrım şu: olmayacak diye çaba sarf etmemekle olmayabilir diye tedbirli olmak aynı şey değildir.

  Reply
 11. 11

  Erhan

  Büşra 🙂

  NTV Bilim yanlış yazmış. Depresyonda kolunu kaldıramazsın, sen hangi sorunu çözüyorsun? 🙂

  Yapman gereken şu: Bir doktordan reçete kapıp, eczaneye koşmak ve bol su ile Prozac’ı mideye havale etmek, mide gerisini halleder. 🙂

  Altını çize çize söylüyorum: Pozitif psikoloji sağlıklı ama arada hafif sarsılan insanların adresidir. Psikolojik rahatsızlıkları olan insanların yeri ise psikoloji değil, direktman psikiyatri ve ilaçlardır. Sen sanırım ilk gruptasın, şaka gibi senin için bunlar, di mi? 🙂 Bilmiyorsun, o yüzden suçlayamam.

  Reply
 12. 12

  Erhan

  Bu arada Fatmanur Hanım şu smiley’ler çok cıvık değil mi?
  (Ben öyle gülmedim)
  Engelleseniz hiç fena olmaz. Sadece bir tavsiye.

  Reply
 13. 13

  Ayhan

  Fatmanur hanım, durup düşünmeme ve kimi önemli noktaların farkına varmama yardımcı oldunuz. Tabiri caizse ufak bir ince ayar oldu bu yazı benim için… Kaleminize sağlık..

  Reply
 14. 14

  Çağatay

  Blogunuzu takip etmemin en önemli sebebi olayları bir şekilde daha geniş bir açıdan görebilmeniz. Bunu da diğerlerinin yazdığı gibi ben bu koltuktayım biliyorum tazrında olmaması.

  Reply
 15. 15

  zapkolik

  Güzel blog hocam tebrikler.

  Reply
 16. 16

  Didem Say

  Fatmanur hanım teşekkür ederim bu yazı için. Realist ve hayatı bütün görebilen bir rol modelim olduğunuz için de ayrıca teşekkürler.

  Reply
 17. 17

  Fatma Ortapınar

  Merhaba Fatmanur, öncelikle sevgiyle kucaklıyorum.Mailimi her açtığımda direk gözlerim senin maillerini arıyor. Göndermiş olduğun mailleri büyük bir zevkle okuyorum. Hayatımın negatif olduğu durumlarda yazıların ilaç gibi geliyor. Seninle tanışmayı yüz yüze oturup sohbet etmeyi çok isterdim. Sevgilerimle

  Reply
 18. 18

  Fatmanur Erdogan

  Tesekkurler Fatma… Bir gun gorusebilmek dilegiyle…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.