About the author

Related Articles

One Comment

 1. 1

  ibrahim ot

  Efendim aslına bakarsanız “iş bulmak için zor zamanlar” olarak değerlendirilen yaz dönemi için güzel bir başlık olmuş.
  Askerlik dönüşü iş arama süreci içerisinde olan birisi olarak son bir ayda bu konuda edindiğim bilgileri paylaşmak isterim.
  Maaşlar konusunda Michael Page Int. in Finans sektörü çalışanları için şöyle bir araştırması mevcut.
  http://www.michaelpage.com.tr/productsApp_tr/salarysurvey/MP_FINANCE_TR.pdf

  Diğer yandan sektörde çalışan eş-dost tanıdıklardan ücretler konusunda bilgi almak sağlıklı oluyor. Pek tabi insanın yapabileceklerini bilmesi ve kendisine buna göre reel bir fiyat biçebilmesi de çok önemli.
  Benimse dikkat ettiğim şöyle bir şey var. Eğer görüşme sırasında -şartlar el veriyorsa- Ek Menfaatler(ulaşım-ticket-özel sağ.sig. vb..) gibi olanakları öğrenip, maaş artış politikalarını da öğrenirseniz sonrasında istediğiniz ücret aralığını belirtmek daha az riskli oluyor. Daha açıklayıcı olmak gerekirse 6 ayda bir maaş artışı yapan ve dört ayda bir ek maaş veren bir kuruluşta işe başlamak için gerekirse başlangıç ücretinizi bir miktar düşürüp ilerleyen X süre içerisinde total olarak zaten istediğiniz yıllık kazancı elde etmiş olabilirsiniz.
  Son olarak ülkemizde bu konuda daha fazla araştırmanın yapılması özellikle yeni mezun arkadaşların bu gibi gerçek bilgilere ulaşması daha da kolaylaştırılmalı.
  Teşekkürler

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.