About the author

Related Articles

13 Comments

 1. 1

  cemal avcu

  Turkiyedekilerine mentor degil, meteor diyoruz zira ayagınızı kaydırmak yegane istegidir:) saka bir yana bahsettiginiz sirketlerde calısmak umarım bizede nasip olur, saygılar.

  Reply
 2. 2

  Fatmanur Erdogan

  Meteorlar her yerde bulunur. Vahşidirler ama onlardan kaçış yok:) Malesef.

  Reply
 3. 3

  Eren Kumcuoğlu

  “Gerçek anlamda liderlerle çalıştım. Öyle “celebrity” liderlik peşinde koşanlarla değil.” – İnsan lider ile “lider” arasındaki farkı gerçekten bu tip insanlarla çalışmaya başlayınca anlıyor. Laf olsun diye değil, gerçekten destekleyen, ukalalık yapmayıp insanın önünü açmak için çaba sarfeden, hataları görmezden gelmeyen ancak doğrusunu gösteren, yeni şeyler yapmak için teşvik edip cesaretlendiren ve spot altında durmaktansa işiyle anılmayı tercih eden… Eline sağlık, umarım bunu bir çok yeni mezun/tecrübesiz arkadaş okur ve bu ayrımı iyi yaparlar… =)

  Reply
 4. 4

  Sanem

  Mentorluk programlari zugurt tesellisi. Bu yazi da bu yuzden cok yerinde

  Reply
 5. 5

  Duygu Özen

  “Tanrılar Okulu”nda da söylendiği gibi Antagonistler vardır. Onlara nasıl davrandığın önemli ve seni başarıya götürecek asıl kişiler olduğunu unutmamak gerek. Gerçek bir liderle çalışmak kişide hem özgüveni hem de kendini bulmasında yardımcı oluyor. Herkesin bu kişilerler çalışması dileğiyle ve hepimizin birgun o konuma geldiğinde liderliğin ne olması gerektiğini unutmamız umuduyla.

  Reply
 6. 6

  Korhan Erdem

  Güzel özetlemişsiniz…

  Reply
 7. 7

  Sebnem D

  Benim de bir tane böyle bir mentorum olmuştu. Onun sayesinde bugün iyi bir noktadayım. Özgüven konusuna çok katılıyorum. konumunun başkası tarafından kapılacağı korkusuyla hareket etmemek. böyle mentorlar çok az. Biz böyle bir mentor olabilmek için çalışalım öyleyse…

  Reply
 8. 8

  Sebnem D

  Bir şey daha söylemek istiyorum.

  Hırsı yüksek olan çalışanların mentor olmasının mümkün olmadığı görüşündeyim. Hırsı yüksek olanlar bencil davranışı tercih ediyor ve kendi pozisyonunu koruma güdüsünde oluyor. Bu da benim 25 yıllık deneyimim sonucu.

  hepinize başarılar

  Reply
 9. 9

  Cantürk

  işi ticari boyutta ve ego boyutunda ele alan mentorluk ile işin duygusal zeka boyutundan sosyal sorumluluk açısından bakan mentorluk farklılıkları diye ayrıştırıyorum ben bunları…

  Reply
 10. 10

  Şebnem Tinli

  direkt yerine direk yazanlar, işine bu kadarcık önem verenlerin bulunduğu yer beni şaşırtıyor.

  “Artık öyle bir dönemdeyiz ki herkes bir mentor ya da koç ile çalışıyor. Ben şanslıyım, çünkü hayatım boyunca hep yönetim kurulları, icra kurulları, genel müdürler ile bire bir çalıştım. Pozisyonlarım hep direk en tepe…”

  Reply
 11. 11

  Fatmanur Erdogan

  @ sebnem, daha az sasirmak istersen, sebep-sonuc iliskisi kurarken kullandigin mantigi daha genis bir perspektiften bakarak olusturmani oneririm.

  Reply
 12. 12

  Krystal Dopler

  Many thanks for writing this. Quick question, if you wouldn’t object. Where did you grab your weblog design? I will be beginning a site and much like your websites.

  Reply
 13. 13

  Soner Eğitimci

  Yazınız çok güzel bence de artık koçluk ve mentorluğun çok önemli olduğu zamanlara geldik.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.