About the author

Related Articles

3 Comments

 1. 1

  Gökhan Yılmaz

  Fatmanur hanım merhaba..
  Tüm blog yazılarınızı neredeyse okudum öncelikle bize kazandırdığınız değerli paylaşımlar icin teşekkür ederim.
  Konuya gelince ben 2011 Haziran sonu itibari ile istifa ederek ayrıldım.Ayrılış tarihinden itibaren özellikle sosyal medya aracılığı ile bir çok şey öğrendim.Alanında uzman bir çok değerli insanla iletişim kurdum.Blog kurup düzenli mesleki yazılar yazmaktayım.
  Her işe başvurmak istemediğimden dolayı iş arama sürem uzadı.(Doğru pozisyona doğru kişi prensibi)
  Bu bana her hangi bir dezavantaj sağlar mı?
  İK Uzmanı veya Kurum yöneticileri gözünde benim gibi adaylara ne gözle bakılmaktadır?

  Saygılarımla

  Gökhan Yılmaz

  Reply
 2. 2

  Fatmanur Erdogan

  Gokhan benim gibi adaylar derken hangi noktadan bahsediyorsun? Is arayisinda onemli olan iki is arasindaki surede neler yaptigini en iyi sekilde anlatabilmektir. Isini bilen yoneticiler bunu anlayisla karsilar ve pozitif olarak gorur, ancak IK’cilar malesef yetkinlik ve yetenek olarak rollerini henuz kavrayabilmis degiller. Isini bilen birine denk gelirsen harika, gelmezsen biraz daha dil dokmen gerekir.

  Reply
 3. 3

  Gökhan Yılmaz

  Benim gibi derken iş arama süresi uzayan kişiler için demek istemiştim.Haklısınız Fatmanur hanım,o süre zarfında kişisel eğitimlere yönelmek daha donanımlı hale gelmek artılar sağlayabilir.İş arama sürecinin içeriğinin zenginliği bir bakıma yön verici olabilir.
  İK konusunda haklısınız personel bulma ve seçme süreçlerini tam anlamıyla vakıf olamayıp piyasada bulunanlar insanlar var.(Bundan İK cılarda şikayet etmektedir)
  Belirli bir zamandan sonra kariyer değişikliği yapmak (eğer işler yolunda gitmiyorsa ve tıkanmışsa) riske girip rotayı değiştirmeye gitmek kimimize göre macera kimimize göre de gereklidir.
  Ben o deliliği yapıp riske girdim..:)

  -İşini bilene denk gelmek en önemli mesele!-

  Saygılarımla

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.