About the author

Related Articles

6 Comments

 1. 1

  Musa Ünalan

  Firmalar daha dinamik ve kompleks bir ortamda hayatta kalabilmek ve başarılı olmak için intrapreneurlerle çalışmak zorundalar.Zor olan kısmı kurumsal girişimciler ile bunların ortak özelliklerinde yenilikçi,risk alan,özerk olmayı seven gibi birtakım özelliklerin olması yönetici açısından sorun yaratıcaktır.Karşılıklı etkileşim yönetici tarafından doğru bir şekilde yapılırsa; firmalar arası rekabette büyük bir yol katedilebilir.

  Reply
 2. 2

  Sinan Ardaç

  Bu konuya değinen Türkiye’de tanıdığım tek yöneticisiniz. Tebrik ediyorum. Görüşmek isterim. mesaj atıyor olacağım.

  Reply
 3. 3

  Aykut İçöz

  Bu konuya değindiğiniz ve bu güzel yazı için teşekkürler. Girişimci yönetici kavramının farkına varan şirket ve yöneticilerimizin artmasını dilerim.

  Reply
 4. 4

  Uğur Özmen

  Ukalalık edeceğim (ama tanıyan ve ukalalığıma alışan kimsenin yadırgamayacağına eminim) benden bahsetmişsin.

  🙂

  “Cesart” ve “Insiyatif alma” başlıklarında kendimi gördüm. Turkcell’e “Pazarlama’yı Hukuk’a kurban veriyorlar” diye kızdığım yazıları da hatırladım. Hukuk, hatta Teftiş Kurulu’nun “sakın ha” dediği işleri yaptım. Gerekirse hesap vereceğime inanarak.

  Kontrolden kaçınma / Öz etkinlik / Başarma ihtiyacı maddeleri de beni anımsatıyor. “2000 > 3800″ diye yazmıştım.

  Türkiye’de bu gibi firmaların olmadığı inancı yanlış. Genç arkadaşlar, fikir ishali ile yenilikçilik kavramlarını karıştırıyor.

  Bazı şirketlerde yönetim statükoyu korumaya odaklansa bile, büyük çoğunluk kendini”yenilik yapan yönetici” diye görmek ister. Onun bu duygusu ile sizin başarma azminiz birleşirse şirket fikirleri uygular.

  Yöneticiliğin getirdiği özellikler ile yenilikçiliğin getirdikleri farklılaştığında hangisini seçeceğinize karar vermek gerekiyor.

  Belki de çalıştığım kurumların çoğunluğunda bana tolerans gösterilmesi, kurumlara çok da olumsuz bakmamı engelliyor. Türkiye’de de kurumsal girişimci’leri destekleyen yapılar olduğunu da ispatlıyor.

  Reply
 5. 5

  Genç Girişimci

  İlk defa duyduğum bir kavram… Kurumsalgirişimcilik yine şirketler adına çok önemli bir nokta

  Reply
 6. 6

  Yigit

  Aslında bir girişimci için en önemli konu da bu. Kurumsallığı bilmeden girişimci olunmaz. Çünkü girişimcilikte ilerki zamanla insanı zaten kurumsal bir yapının içerisinde olmaya itiyor.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.