About the author

Related Articles

4 Comments

 1. 1

  ismail büyüksütcü

  Ben MEB çalışanı bir öğretmenim.Meb’i bir şirket olarak düşününce-yazınızın ışığında çalışanlarını mutsuz etse de-onların umurunda değil-yapılanları sorguladım.Yaşlı çalışanların kurum kültürü adına yenileşemeye ayak uyduruyoruz(bürokrat,müfettiş,amir ve öğrenci arasında) adına çalışanlarını tost gibi ezdiklerini daha iyi anlıyorum.

  Reply
 2. 2

  Fatmanur Erdogan

  Ismail bey, özel sektörde durum vahimken, kamuda durumun daha ciddi boyutta olmasi hiç şaşırtıcı değil. Bireylerin daha yüksek sorumluluk alması sistemin değişmesini sağlar. Y jenerasyonu nasıl şirketleri transformasyona zorluyorsa, değişen dünya dinamikleri de bunu gerekli kılıyor.

  Reply
 3. 3

  Yusuf Samgan

  Şirket kültürü kadar süreci etkileyen bir diğer faktörde şirketlerin içerisinde yaşadıkları iklim ( rekabet koşulları, piyasa mekanizmaları vb ) oluyor. Genel olarak kültür konuşuluyor fakat kültürün oluştuğu iklim ( Akdeniz ikliminde kısa ve bodur bitkiler olan makilerin yetişmesi gibi ) biraz daha tali bir unsur olarak kalıyor.

  Reply
 4. 4

  Fatmanur Erdogan

  @yusuf samgan : Sizin iklim olarak adlandırdığınız etkeni ben ekosistem olarak adlandiriyorum. Ve haklisiniz. ekosistemlerin olmadigi yerde kurum ici girisimcilik ya da inovasyonun yukselmesi sansa baglidir!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.