About the author

Related Articles

5 Comments

 1. 1

  Mine Sandıkçı

  Fatmanur hanım,
  Ben büyük bir şirkette finans müdürü olarak çalışıyorum ama kariyer değiştirmeyi istiyorum…cesaret edemiyorum. email adresinize detaylı bilgi atıyor olacağım, destek verebilirseniz çok sevinirim.

  Reply
 2. 2

  Uğur Özmen

  Son zamanlarda duyduğum, okuduğum tüm iş mutsuzlukları aynı son ile bitiyor. “Kariyer değiştirmek” ile “iş değiştirmek” kavramlarının eş anlamlı kullanılmaması gerektiğini, en iyi Fatmanur hanım anlatabilir diye düşünüyorum.

  Lütfen, her ikisinin ne kadar farklı kavramlar olduğunu, birinin bir yolculuk, diğerinin sadece durak (bence istasyon kelimesi daha uygun) olduğunu, bu işin uzmanı anlatmalı.

  Reply
 3. 3

  Uğur Özmen

  Yukarıda ne demek istediğimi detaylandırayım.

  Şirketten ayrılırsınız, ama kariyerinizi sürdürürsünüz. Daha büyük bir şirkette, aynı iş kolunda, aynı fonksiyonda (üretim / finans / pazarlama) çalışmaya devam edebilirsiniz.

  Şirketten ayrılmazsınız, ancak kariyer yolunuzu değiştirirsiniz. Üretim ustası olmaya giden yolu bırakır, pazarlama’ya yönelirsiniz. Yepyeni bir gelecek için hayaller kurarsınız.

  15 kere iş, daha çok kere kariyer patikası değiştirmiş bir kişiyim. “kendimizi bulma sürecinde, sadece tek bir doğru kimlik bulmaktan kaçınmaya çalışmak” gerektiğine katılıyorum.

  Reply
 4. 4

  Fatmanur Erdogan

  denemeyi denemek ne aradığımızı bulmamızda önem teşkil ediyor. Hayat değişiyor, onunla birlikte bizlerde değişiyor ve gelişiyoruz. üstelik, psikolojik araştırmalar insanların çoğunlukla ne istediklerini bilmediğini kanıtlıyor. bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim… http://www.spring.org.uk/2007/01/why-career-planning-is-time-wasted.php

  Reply
 5. 5

  Uğur Özmen

  Bingo… Söylemek istediğim de bu… Hemen hepsine katılıyorum.

  Şimdilerde tek bir konuda uzmanlaşmaya çalışıyorum… Çocuklarımın “kahraman baba”sı olmak… Belki gelecekte, bunu “dede” kavramına taşırım. Ne de olsa, bir süre salınmak, sonra yeni bir hedef belirlemek iyi oluyor.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.