About the author

Related Articles

8 Comments

 1. 1

  Pelin Asimov

  Kadinlarin hirslanarak yukselmesini tesvik eden bir anlayis var. ya da kadini ihtiyaclarinyuksek olan birey olarak gorme. Tum bu calismalar bunun gostergesi.

  Reply
 2. 2

  Uğur Özmen

  Önce buraya, 3’üncüsünü hiçbir zaman yazamadığım 2 yazının linkini ekleyeyim.
  http://ugurozmen.com/yasamin-icinden/kadinin-yeri-1
  http://ugurozmen.com/yasamin-icinden/kadinin-yeri-2

  Eğer 3’üncü yazıyı yazabilseydim, 21’inci yüzyıla uygun düşünce yapısının kadınlarda olduğunu ve 15 – 20 sene sonra “erkekleşmemiş” kadınların üst görevlerde daha fazla yer işgal edeceğini yazacaktım.

  Bilişim döneminin paylaşımcı (co-creative ve co-operative) bakış açısı erkeklerde yok. Erkekler “kazanan her şeyi alır” diye yetiştiriliyorlar. Bu düşünce yapısı zemin bulmakta zorlanacak.

  Üstelik, az gelişmiş ülkenin eğitimli genç kadınları, Avrupa’lı hemcinslerine oranla daha da avantajlı. Annelerini, babalarını, ağabeylerini idare ederek (hatta eğiterek) ustalaşmış oluyorlar. İnsanları kırmadan yönetmeyi de öğreniyorlar.

  Diğer yandan, maalesef şirketlerde kadının en büyük düşmanı yine hemcinsleri.

  Yinde de 15 – 20 sene içinde çok fazla Global CEO’nun kadın olacağını düşünüyorum.

  Reply
 3. 3

  Serkan UYGUR

  Merhaba. Biz erkekler toplumda her zaman egemen olan bir yaratılışımız var. Teknolojinin ilerlemesi, bilimin ilerlemesi. Toplumda kadına bazı görevler yüklemiştir. Eş, Anne (Cennet Annelerin Ayakları Altındadır), İş Kadını ve hayattaki bir çok rolü üstlenmektedir. Ben kişisel olarak kadınların toplumda çok özel bir yeri olduğunu düşünüyorum. Biz erkekler bakış açımız biryerde iken kadınlar birçok şeyi aynı anda yapabiliyor. İş hayatında kadınların CEO, CDO, COO ve üst düzey yönetimlerde olmasından yanayım. Günümüz hayat şartlarında kadınlar daha çok düşünerek yorum yapan, üreten ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Hayatta her zaman kadınlar 1-0 önde başlarlar. İkili ilişkilerde, iş bitirmelerde, mantık yorumlarında bir adım öndelerdir. Düşünsenize bir çok ailede babaların dediği olur, anneler son noktayı koyar. Benim fikrim kadınların değerini çok iyi bilmeliyiz. Daha fazla üretimde ve teknolojik ilerlemede görev alması gerektiğini düşünüyorum.

  Reply
 4. 4

  Fatmanur Erdogan

  Cok guzel ozet olmus Ugur.

  Indra Nooyi ‘de kadin konusunda eslerin destegine deginmis. Burada baska bir konu gundeme geliyor bana kalirsa. Facebook COO’su Sheryl Sandberg’un Lean In akimi ile de esinizi iyi secin yorumu ve ardindan esinin vefati gundemde yer aldi.

  Kadin ya da Erkek, ne kadar durust bilgi veriyoruz is dunyasina? Kadinlar evde, iste, evlilikte her yerde toz pembe hayatin mumkun oldugunu bagiriyor. Oysa is dunyasinda yukselmis kadinlarin arkasinda evde oturan ya da kariyerini ikinci plana atmis erkekler var. Yukselmis erkekler icinde ayni sey gecerli. Turkiye boyle destek veren kadina alisik da destek veren erkeklere pek alisik mi, tartisilmali!

  Reply
 5. Pingback: Kadınlar Üstün Sosyal Becerilere Sahipken, Neden Çoğu Toplum Erkek Egemen? - #deyir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.