About the author

Related Articles

7 Comments

 1. 1

  Serhad

  Bizlere özgeçmiş hazırlama konusunda profesyonel almayı öneriyorsunuz. Bende bu konuda size katılıyorum ancak hangi danışmanlık şirketine gitmem gerektiğine karar veremedim.

  Bireysel bazda “kaliteli” danışmanlık yapan firmalar var mı bildiğiniz? Bu konuda bizlere yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

  şimdiden teşekkürler Fatmanur Hanım

  Reply
 2. Pingback: Takipci.Net » Görüntülü CV Devri

 3. 2

  Filiz Arıcan

  Bu teknolojiyi hiç duymamıştım.Belki de son 3-4 yılımın çalışma hayatından uzak olmasından dolayıdır.Ama seninde söylediğin gibi bu durum hem avantaj hem de dezavantaj olabilir.Bu yüzden bu teknolojinin üzerine balıklama atlamadan önce düşünmek lazım…

  Reply
 4. 3

  Yasemin

  yazılarınızı bir süredir takip ediyorum ve geriye dönük de okumaya başladım ancak ilk defa yazı yazıyorum.
  Ve bir kaç yazınızda üniversitelerimizde cv nasıl yazılır öğretilmiyor demişsiniz ancak bu genellemeye bir istisna getireceğim.
  Ben Odtü işletme Mezunuyum ve bizim bölümde cv ve iş hayatı ile ilgili 3 farklı ders var ve bunlar zorulu dersler. Birincisi iş hayatındaki sunumlar ve projeler nasıl olmalı üzerine. İkincisi nasıl cv yazılır? iş mektupları üzerine. üçüncü ve son sınıfta alınan mülakatlarda nasıl davranmalıyız ve dersin sonunda da Sn. Tuğrul Atasoy (yani hocamız) ile yaptığımız mülakat sonucunda not alıyoruz.

  Reply
 5. 4

  Fatmanur Erdogan

  Merhaba Yasemin, Sizin bölümünüzdeki öğrencilerin bilgilendiriliyor olmasına ve desteklenmesine sevindim.

  Reply
 6. 5

  ,Musafa URLU

  Fatmanur Hanım

  Görüntülü CV’nin oluşabilecek kötü izlenimle direkt olarak elenme nedeni olabileceğini yazmışsınız.Ancak bu görüşmeye çağrılıp ilk 1dk içinde aynı izlenim oluşmayacağını düşünmemize engel değil.

  İnsan mutlaka görüşmeye gittiğinde de görüntülü cvdeki imajından farklı bir durum sergilemeyecektir.

  Görüntülü cv en azından boşuna görüşmeye gitmenizi engeller.

  örneğin ben üniversite okuduğum dönemde öağrı merkezinde çalışmak için görüşmeye gittim.Bana “S”leri konuşurken yuttuğum için uygun olmadığımı söylediler.

  görüntülü bir cv gönderseydim hem onlar hem ben boşuna vakit kaybetmeyecektim

  word formatında bir cvim var ve epey başarılı bir cv olduğunu düşünüyorum.Ancak ne kadar iyi olursa olsun beni tam olarak anlatabildiğini düşünmüyorum.

  Bir iletişimci olarak hiç bir şeyin sesli görüntü yani multimedya kadar etkili olabileceğini düşünmüyorum.

  Şu an bir video cv hazırlıyorum.Ancak bu ortalıkta dolaşanlar kadar dandik değil. Bunu hazırlamak için dvd bir kamera aldım.Eidus premeire gibi 2 profesyonel programı indirip öğrendim ve sadece konuşarak değil yaptığım işlerden örnekleri de güzel efektlerle verdim.

  Bu cvnin daha etkili olacağını düşünüyorum.en azından beni daha iyi ifade ettiğini

  Reply
 7. 6

  Fatmanur Erdogan

  Yaptığın işin profesyonel ve başarılı olacağını düşünüyorsan, harika.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.