About the author

Related Articles

7 Comments

 1. 1

  Berfu Bağ

  Merhaba,
  Yazılarını kısa bir süre önce keşfettim ve ilgiyle takip ediyorum. İnsan kendini değerlendirirken objektiflikten biraz ödün verebilir, veya henüz bir tecrübesi yoksa bu konuda biraz da olsa yanılabilir diye düşünüyorum. Bir başka yazınızda bağlantısını vermiş olduğunuz VIA Signature Strengths anketiyle biraz da farkında olduğum güçlü yanlarımı değerlendirme fırsatım oldu. Gerçekten yararını gördüm, teşekkür ediyorum. Fakat takıldığım nokta, bu yazınınızda bahsettiğiniz şekilde bunu CV’me nasıl yansıtacağım. Bir CV’de ne tarz bir söylemle güçlü yanlarımı en iyi açıklayabilirim? Objektif bir şekilde kendimi ankette değerlendirdiğimi belirtmeli miyim?
  Teşekkürler

  Reply
 2. 2

  Fatmanur Erdogan

  Merhaba Berfu,

  CV yazmak bu sebeple kolay ve bir saatte yapılabilecek bir şey değil diye düşünüyorum. Güçlü yanlarını, çalıştığın alanla birleştirerek yansıtmak önemli. Birçok CV sadece iş tanımından ibaret yazılıyor. İş tanımı, kişinin bireysel olarak elde ettiği başarıları da gösterebildiği zaman dikkat çekiyor.

  Reply
 3. 3

  Berfu Bağ

  İlgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat yeni mezunum bu durumda çalışmak istediğim alanla veya en iyi başarı gösterebileceğimi düşündüğüm alanla mı bağdaştırmalıyım?

  Reply
 4. 4

  Fatmanur Erdogan

  Berfu, CV’ni hazirladiktan sonra dilersen bana email at, bir bakip oyle yorum yazmam daha iyi olur.

  Reply
 5. 5

  Tuba Ören

  Merhabalar ,

  Şu anda yaşadığım meslek bunalımının içinde sanırım benim de bu testi çözmeye şiddetle ihtiyacım var .Linki benimle de paylaşabilirmisiniz ? yaklaşık 3 senedir HR ve Finans alanındaki tecrübelerimden sonra ,nasıl bir işe daha çok uygun olabileceğim konusunda ,sanırım çok fazla şey irdelediğim için halen net değilim :(Dolayısıyla da başvrularımı kendime güvenerek gerçekleştiremiyorum.

  Çok Teşekkürler ,Sevgiler

  Reply
 6. 6

  Fatmanur Erdogan

  Merhaba Tuba,

  Ekteki link sana yardımcı olur umarım. Bol şanslar dilerim.

  http://kariyeryolculugu.com/blog/2007/08/10/yeteneklerinize-odaklanin/

  Reply
 7. 7

  sıddık altan

  Fatma hanım 6-7 yılladır cv üzerinde sürekli çalışmaktayım. Her yeni dönemde cv de eksiklikler ve yanlışlar görmekteyim. İnanamıyorum ben bu hatayı nasıl yaptım demekteyim. Sizin bu siteyi keşfettikten sonra bu çalışmalarım daha sağlıklı oldu. Çevremdeki arkadaşlarım ve gerekse yapmış olduğum iş başvuruları sırasında iş arayan arkadaşlarının basit hazırlanmış halini görünce şaşırmaktayım. Siz çok faydalı bir iş yapmakatasınız bu anlamda size teşekürlerimi sunuyorum. Müsait olduğunuzda cv mi sizinle paylaşıp önerilerinizi almak isterim. Kolaylıklar diliyorum

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.