About the author

Related Articles

8 Comments

 1. 1

  Theblognote

  Ben ilk işimde e-ticaret üzerinde büyük bir sitede çalıştım.
  Öncelikle Türkiyede e-ticaret işini layıkıyla yapan yani çok iyi şekilde yapan bir şirket bile yok. Fırsatlar çok ama iyi yapan yok.
  Çikolata örneğinize bakarsak aslında güzel gözüküyor ama geri planında bir sürü sorunla karşı karşıya kalabiliriz.
  Bu işleri yapan yerler var, arıyorsunuz paranızı havale yapıyorsunuz sizin için gönderiyorlar. İnternette direkt sizin için gönderim yapan yok ama haklısınız.

  Şimdi öncelikle internete kimse pek güvenmiyor bunu öncelikle yıkmak için arkanızda güvenilir birşeyin olması lazım, yani insanlara onu sunup güvenlerini kazanmamız lazım.
  Sonra hadi müşteri beni bulsun demek olmaz, en ucuz yöntem olarak Google Adwords reklamcılığı ile biraz reklam vermek lazım hergün belli bir miktar yatırıp ziyaretçi çekmek gerekiyor. Malum pazarlama olmadan olmaz. İnsanlar bir süre siteye gelip gelişmeleri takip edecektir, o arada kazandığımız müşteriler bizim için çok önemli.
  Tabi ki tedarik sürecini unutmamak lazım iyi ve kaliteli bir yerle anlaşma yapmak lazım ki ürün alan müşteriler bir daha tövbe ordan birşey almam demesin.
  Daha söylenecek çok şey var tabi ki ama uzatmayayım.

  Yani aslında olabilir şeyler gibi gözüküyor ama bir süre bu işin maliyetine katlanmak ve başarızlığı da göz önünde bulundurmak lazım.

  Detaylı bilgi isteyenlere yardımcı olabilirim.
  Sevgiler…

  Reply
 2. 2

  BeyazTavsan

  Bu devirde her insanın bir online işi olması lazım. Para kazansa da kazanmasa da, internetin bir yerlerinde bir varlık göstermemesi için hiç bir sebep yok. Tabi MSN veya Facebook’tan bahsetmiyorum 😉

  Şu anda bir medya dönüşümü yaşanıyor. Televizyon-gazete-süpermarket’ten portal-blog-e-market’e tam hız geçiş var. Bu geçiş bittiğinde, önceden burada yerini almamış olanlar seyirci olarak yollarına devam edecek. Bu yüzden Fatmanur’un çağrısına kulak vermekte fayda var 🙂

  Reply
 3. 3

  engin

  o internet işleri öyle çok kolay işler değil sabır istiyor

  Reply
 4. Pingback: Hedef Türkçe - Yabancı kelimeler 18 Temmuz 2008

 5. 4

  Hakan

  Sabır istemeyen hiç bir şey yok ki. En başta başarı sabır gerektiriyor. Hiç kimse ilk işine genel müdür olarak başlamaıyor.

  Reply
 6. 5

  Tuncay Tuncer

  Çok güzel bir yazı olmuş. Öncelikle elinize sağlık.
  İnternet ciddi anlamda fırsatlar sunan bir mecra. Şu anda halihazırda faaliyet gösteren bir çok projenin dahi alternatifleri yapılsa iş yapılabilir. Bunun için kendine güvenen ve sabırlı girişimcilere ve onları destekleyen yatırımcılara ihtiyaç var tabiki.
  Biraz cefa çekilecek elbet ancak sonunda sefa sürmek isteyenler sabırlı olmalılar..

  Reply
 7. 6

  bnatalay@hotmail.com

  bence yazi guzel fakat kolay gozukmesini sagladigi icin kizdim biraz domein sahibi bi duya isim var yani ben domaini alsam ne olur 50 euro icin

  Reply
 8. 7

  meltem er

  internet teknolojleri dışında bizlerin kendi işlerini yapa bileceği alanlar hakkında bilgi edinme istiyorum.Nasıl bilgi edinebilirim.İnt. bu konudapek yararlı olmuyor.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.