About the author

Related Articles

10 Comments

 1. 1

  Sanchez

  kariyer sitelerine bilgi girmek gercekten bir eziyet. ama onemli olan isverene yaranmak oldugundan ikinci plana dusmemiz normal sanirim!

  Reply
 2. 2

  Sibel

  Evet neden İK’cılar bu konuları hiç tartışmazlar. Hep daha önemli işleri olduğundan her halde ama yetenek avcılığından daha önemli ne olabilir ki?

  Reply
 3. 3

  arzu pınar

  siteler bir alem, işe çağrılma süreçleri başka bir alem. müdürlük poziyonu için pazarlama uzmanı ile görüştüren de var, ik direktörü ve tüm ekip + patronla görüştükten sonra ik dan bir uzmanın gelip, bir de ben görüşeceğim sizle diyeni de var, saatlerce bekletip, sonra bir de saatlerce test yaptırıp, sonra en ufak bir cevap vermeyeni de var.iş aslanın ağzında tamam ama, şirketler de kendilerini pazarlıyorlar. bu süreçlerle bir yere kapağı atayımcıları çekerler gibime geliyor. karşımızda yetkin İK cılar görmek istiyoruz aaaaa.

  Reply
 4. 4

  Hande

  Bence TNT Express olmasının nedeni aşağıdaki link incelendiğinde anlaşılabilir:

  http://www.capital.com.tr/haber.aspx?HBR_KOD=192

  “İnsan”a yatırım yapan ve gerçek anlamda önem veren bir firma işe alım sürecinde de öne çıkar, diğer ik uygulamalarında da…

  saygılar

  Reply
 5. 5

  Fatmanur Erdogan

  Teşekkürler Hande link için…

  Reply
 6. 6

  UFB

  Fatmanur Hanim,

  Bu arastirma sonucuna kendi deneyimime dayanarak katilmadigimi belirtmek istiyorum.

  TNT Express firmasina yaptigim basvuru sonrasi gorusmeye cagirildim. Sirkete ulastigimda beklemem icin bir yer verildi ve basvuru formunu doldurmam istendi. Oysaki zaten internet uzerinden 90% ayni sorularin yer aldigi formu doldurmus idim.

  Daha sonra insan kaynaklari yetkilileri geldiler. Herhalde bugune kadar ki yasamimda elimi uzatmama ragmen, sikmayan ve havada birakan ilk insan benimle gorusme yapan insan kaynaklari yetkilisiydi. Kendime gore cok dogal bir sekilde merhaba dediklerinde kendilerine elimi uzattim ancak aldigim cevap gercekten cok degisikti. Tabii gorusmelerde her turlu ters duruma hazirlikli biri olarak bozuntuya vermedim ama herhalde gorusme yaptigim kurumlar icinde gordugum en kaba davranis idi.

  Biliyorsunuz artik sirketler ise alim sureclerini de dikkatle yonetmeye calisiyorlar cunku aslinda gorustukleri kisiler bir yandan kendi musterileri.

  Sonucta gorustugum onlarca firmadan cok daha guzel bir sekilde sureci yoneten, hatta neden ise alinmadigimi telefon ederek 10 dakika boyunca acikliyan firmalara varken TNT Express’in secilmesini yadirgadim acikcasi.

  Tekrar ediyim, tabii ki bir adet ornek bir firmayi mahkum etmek icin yeterli degildir ancak bu tecrubemi paylasmak istedim,

  Saygilar,

  Reply
 7. 7

  Cetin

  UFB’nin yorumlarına katılıyorum. Şirketler hem online form doldurtuyorlar, aracı kurumla çalışıp bilgi alıyorlar ama yinede görüşmeye gittiğinizde bi form daha doldurtuyorlar. bu süreçlerini kötü yönettiklerini gösterdiği gibi şirketler hakkında da kötü intibağ bıraktırıyor. ama ik’lar malesef işe alan benim tavrında ve ben güçlüyüm tavrını takınıyor. dünya değişiyor bizim ikcılar belki bigün uyanır!

  Reply
 8. 8

  Fatmanur Erdogan

  UFB, gerçek iş görüşmesi deneyimini bizimle paylaştığın için çok teşekkürler. Hepimize faydalı olduğunu düşünüyorum.

  Reply
 9. 9

  Ş.Merve

  şirketlere daha hiç çağrılmadım hala okuyoruz ya ondanMIŞŞŞ ama çalışıyorumda iki 2 yıldırr bunu neden görmek istemiyorsunuz neden beni görmüyorsunuz diyorum:)Sonra birgün özel bir hastaneyi aradım gel demediler ama iyi davrandılar gelin bir görelim isterseniz dediler hemen cumartesi ordayım dedim 🙂 giyindim gittim özendim birde. Önce yarım saat bekletti İK Müd Beyefendi ona rağmen sabırla gülümsemeyi başardım. Çünkü ben bu işi istiyorum tabi,kide gülümseyeceğim ve ben eminimde yaparım o işi doğru düzgün yüzüme bakmadı sanırım ona gösterdiğmm saygıyıda görrmedi bana birgün arayacaklarını söyledi ve yalandan gülümsedi gülümsediğini gördüm çünkü ben onun gözünün içine bakıyorum ağzından çıkıcak sözlerine kulak kesiyorum 365 gündür arayacak geçen yıl bu zamanlarda gitmiştim eğer ararsa bu sefer ben gelmiyorum mu desem acaba:)

  Reply
 10. 10

  Rhett Callicott

  Expensive retarded little one wanting to knock back away a new lighted flame cracker… ough may want to have a little closer to it, ough realize.. ensure that mid-air reaches this…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.