About the author

Related Articles

6 Comments

 1. 1

  sibel

  Bu yazıyı okumanızı da öneririm. Düşmanı dost edinmenin önemi:))) http://zenhabits.net/2009/06/all-the-advice-on-happiness-youll-ever-need-in-one-post/

  Reply
 2. 2

  Laila

  Hatalarından öğreniyormu insanlar acaba? Özellikle Istanbulda. Yani neyin hata neyin hata olmadığını fark etmek lazım önce!!!!!

  Reply
 3. 3

  Canan

  Muhteşem bir yazı olmuş. Özellikle zor bir dönemden geçiyor olduğumdan, bu yazı beni ağlattı. Dediğiniz gibi

  “Nerede hata yapmamamız gerektiğini ve nerede hata yapma cesaretini göstermemiz gerektiğini ayırt edebilmek, hatalarımızın bize ögrettiklerinin daha güçlü gelecekler yaratmasına izin verebilmemiz dileğiyle…”

  Reply
 4. 4

  Erhan

  Bir de şu konu var:

  Verdiği kararın ne olursa olsun arkasında olmaya tutarlılık derler. Ben buna karşıyım, eğer verdiğim bir kararın ileride hata oluşturabileceğini sezinlersem hemen o karardan dönerim. Amacım tutarlılıktan ziyade hatayı ortadan kaldırmak olur. Hatayı önlemeyi, insanların güvenini sarsmamaya tercih ederim.

  İnsanlar sonuç ve iş odaklı olmalı. İşin nasıl olduğu değil, sonuçta ne ortaya çıktığı önemli. Bence iyi bir yönetici için hatalara önlem almak, tutarlı olmaktan daha önemli. Tutarsız gibi gözükmek güven sarsar, ama hata önlemek için bir karardan vazgeçmenin tutarsızlık olmadığı daha baştan yönetici tarafından çevresine anlatılmalıdır. Tutarsızlık keyfi bir hareket sonucu ortaya çıkar. Bu örnekte hataya karşı önlem alıp bir karardan vazgeçmek keyfi bir hareket değil, bence bir zorunluluktur.

  Konuyla %100 alakalı olmasa da görüşlerimi paylaşmak istedim. Fatmanur Hanım, bu konuyu daha sonra bir yazınızda resmi olarak gündeme getirirseniz sevinirim.

  Reply
 5. 5

  Sibel

  The Last Kiss filmini alıp seyrettirmek istediğim insanlar olduğunu farkettim:))

  Reply
 6. 6

  Egitisim Kariyer Enstitusu

  Sadece evlilik konusunda değil de insanların kendini tanıması gerekiyor öncelikle. Bu konuda Cemil Meriç insanın kendisini tanımasının irfanların en üst merhalesi olduğunu söylüyor.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.