About the author

Related Articles

7 Comments

 1. 1

  mustafa

  hele hele yaw! şhu gampçılmaya bağh hele yaw! 100 gırbaçh yesem kosmam boyle depara! DUTMAYIN BENII!!!

  ( Uslubuma aldiris edilmesin lutfen! 😀 , sahlandirici bi yazi olmus gercekten! )

  Reply
 2. 2

  Seval Akasyalı

  Fırsat eşitliği? Fırsat eşitliği dünya döngüsüne aykırı. Heryerde sevgi barış olması da dünya döngüsüne aykırı. Yanılıyor muyum? Ama bu nosyona inanç bizi ayakta tutuyor olabiliir.

  Reply
 3. 3

  Ufuk Özgül

  Mükemmel…Bu yazıyı okudum ve sesli olarak çevremde ne kadar insan varsa onlara da okudum. Zorluklarla elde edilen zaferlerin daha değerli olduğuna, buna rağmen onu elde edeni de her zaman daha mütevazi kıldığına inanırım. Hayatım boyunca gözlemledim; en küçük olumsuzlukla bile başa çıkamayanlar, hayatlarındaki en ufak aksaklıkta morali yerle bir olanlar yaşamanın gerçek anlamını keşfedememiş gibi gelir ve onlar adına üzülürüm. Hırs ve kötülüğün esiri bir şekilde yaşamaya devam edenler ise, kumdan kalelerindeki egemenliklerinin ufak bir rüzgarla bittiğini görünce başedemezler…Her yönüyle -tarih, felsefe, sosyoloji- mükemmel bir yazı.

  Reply
 4. 4

  Teoman Alpcan

  Peki niye iyilerin basi dertten kurtulmuyor?

  Kuantum sicramasi yasasaydik boyle olmazdi:)

  http://www.uzmantv.com/kuantum-sicrama-nedir

  Reply
 5. 5

  Erhan

  Bu yazının yazıldığı gün, bu yazıdaki gerçekleri düşünme suretiyle tecrübelerimi kullanarak ilk bulduğum gündü ve akşamına da Oktay Bey’den aynı şeyi farklı bir örnek olan Fortuna’dan dinledim.

  Bu hep böyledir. Hiçbir olay tesadüf değildir. Buna benzer olayları hergün yaşıyorum. Derinden inancı olan bunların tesadüf olmadığını bilir. İnancı olmayan veya inancı zayıflar ise bu ve bunun gibi durumlara tesadüf derler, bilimde hapsolurlar ve bir kademe ileri gidemezler.

  Oktay Bey, Fortuna örneği güzel ama aynı gerçeğe bendeki ulaşma yolu çok daha farklı, ama içinde yine de bir Fortuna var.

  Sitenizdeki videolar çok iyiydi. Yazı ve videolarınızı bol bol seyretmek isteriz. Syg.

  Reply
 6. 6

  Asuman

  Ben merak ediyorum dunyamızda bir kafa karısıklıgı mevcut. hersey normallesmıs. ıyı ve kotu ayrılamaz olmus. boyle dusunen bır benmiyim acaba

  Reply
 7. 7

  Deniz Aydin

  Ufuk Ozgul’e katiliyorum. Bu yaziyi bende print ettim ve cevremdeki arkadaslara yolladim.

  Kanada’dan sevgiler,

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.