About the author

Related Articles

6 Comments

 1. 1

  Uğur Özmen

  Çok güzel bir örnek. İşi insanı yansıtır. Seçimleri ve kişiliği hakkında yeterli fikir verir.
  Eline sağlık Fatmanur.

  Reply
 2. 2

  Deniz Aydin

  İnsanlar çalışmaktan hoşlanmıyor deniyor. Bu doğru değil. insanlar köle gibi sadece parayla beyinleri ve fiziksel emekleri satın aldığı için çalışmak istemiyorlar.

  Bu örneğe bayıldım ve şapka çıkartıyorum bu sebeple.

  para veriyorum öyleyse hayatın benimdir anlayışı bitmelidir.

  Reply
 3. 3

  Aylin

  Sevgili Fatmanur hanım

  Blogunuzu birkaç yıldır takip ediyor ve aynı zamanda çalışanlarıma da öneriyorum. Şirket olarak yazılarınızdan çok faydalanıyoruz. bunu bugün teşekkür etmek için yazıyorum.

  Bu özlü yazınız da bizi canımızdan vurdu çünkü orta ölçekli bir şirket olsak da şirketimizi çalışanların yaratabileceği bir platform haline getiriyoruz. Zorlu bir aşama ama yolun sonunun daha parlak olduğunu biliyoruz.

  Sizi seviyoruz.:)

  Reply
 4. 4

  Pınar

  Kurumsal dünyada başarı ve para sadece ünvanla elde edilmiyor. Türkiyede durum bu olunca mutsuzların sayısı da artıyor. haksız değiliz. Türkiye’nin daha bir 30 yılı var bu anlamda.

  Reply
 5. 5

  Erhan

  Fatmanur Hanım üstü kapalı olarak “kurumsal kimlik”ten bahsediyor.

  Fakat bakkal bunu dükkanını evi gibi benimsediği için yapıyor, tabiki yeni ve sadık müşteri kaygısı da vardır ama bakkaldaki iletişim sadece görsel ve çok masum.

  Şirketler ise kurumsal kültür ve sosyal sorumluluk geyiklerini pazar paylarını arttırmaktan başka birşey için yapmıyorlar.

  Ve şirketler takımlar kurup organize bir şekilde yalan dolan kurumsal kimlik ilkeleri ve sosyal sorumluluk politikaları yazdırıyorlar. Bu da bakkaldaki gibi pek de masum değil.

  Kurumsal kimlik –> Vizyon, misyon, kurumsal iletişim, sosyal sorumluluk aktiviteleri –> Bunların hepsi reklam = PARA UĞRUNA arkadaşlar…

  Reply
 6. 6

  Erhan

  Çok mu straight forward oldu yazdıklarım, herkes sustu?

  Gerçekler acıdır arkadaşlar. Çok nadir insan var istediği işi yapan. Bu durumda geriye kalanlar için de yapılması gereken şudur, aynen patronlar gibi paragöz davranmak ve en çok neresi fazla para veriyorsa oraya yönelmek.

  Nadir ve işini seven bir insan kendi durumunu tüm endüstriye genelliyorsa genelliyebilir, ama tanrı herkese bir akıl süzgeçi vermiş, çoğunluktakiler olarak ne kendimizi kandıralım ne de bazı genellemelerle kandırmaya çalışıp kendimizi avutalım.

  Acı gerçek, şekersiz kahve gibidir. Alışırsanız o da bir saatten sonra zevkli gelir ve hayatta para kavramı kalmamıştır artık, mutluluk ise daha doğru yerlerde aranmaya başlanmıştır…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.