About the author

Related Articles

10 Comments

 1. 1

  Serbay

  Peki sizden bir örnek istesem, yani faaliyet raporlarının paylaşılıp paylaşılmadığını tam bilmiyorum ama eğer paylaşılabiliyorsa sizin hazırladığınız veya beğendiğiniz bir örneği paylaşabilir misiniz?

  Reply
 2. 2

  Fatmanur Erdogan

  elbette paylaşabilirim:)

  bsh.com.tr

  Reply
 3. 3

  Sema

  Sadece faaliyet raporları değil, hazırlanan bir çok iletişim yada pazarlama aracının etkin kullanılmadığını düşünüyorum. Güzel süslü broşürler yapılıyor ama aradığınız bilgi hariç herşey var. Pazarlama alanına her kolunu sallayan girince belki sonuç doğal olarak budur!

  Reply
 4. 4

  Serbay

  Teşekkürler:) hemen indiriyorum.

  Reply
 5. 5

  Aslı

  Belki tüm bu sorunlar gerçekten kiminle iletişime geçtiğimizi tam olarak anlamamızdan ve iletişim kurmak istediklerimizin ihtiyaçlarını tam anlayamamızdan kaynaklanıyordur..

  Reply
 6. 6

  Mustafa Can Kaya

  Faaliyet raporlarını yakından takip eden biri olarak LOREAL şirketininkini çok iyi bulduğumu söylemek isterim
  “http://www.loreal-finance.com/eng/annual-report” linke tıklayıp gözatabilirsiniz.

  Reply
 7. 7

  Fatmanur Erdogan

  Loreal’in faaliyet raporu çok başarılı hazırlanmış gerçekten. Online sunumunun da görsel açıdan çok cazip olduğunu düşünüyorum.

  Benim bu yazıda dikkat çekmek istediğim nokta, faaliyet raporunun içeriğinin çeşitli kullanım alanlarının olduğudur. Bu raporu başarılı yapan, içindeki bilgilerin etkin kullanabilmesidir.

  Reply
 8. 8

  Berrak S.

  Iletişim mezunuyum ve 3 senedir bu alanda çalışıyorum. Belki benim şanssızlığım ama şimdiye kadar çalıştığım 2 şirkette de birlikte çalıştığım arkadaşların hep sanki bir mantığa yada bilgiye dayalı değil de, kafalarına nasıl eserse ona göre bir iş çıkarttığını hissediyorum. Bu da beni akademik dünyaya tekrardan dönsem mi diye düşündürüyor. Sonuçta belki evet doğru pazarlama iletişim atla deve değil, cazip diye bir dolu insan bu alana yönelmiş ama ne yaptığını bilmeyen bir dolu insan var ortalıkta ve beni şaşırtan nasıl işe alındıkları. Yani, bu bir muamma gibi.

  Reply
 9. 9

  Uğur Özmen

  “Etkin bir iletişim stratejisi, konusundan anlayanı anlamayandan ayırır” cümlesine katılmamak mümkün değil. Bence burada kilit kelime “iletişim” değil, “strateji”; bir de “anlayan” sıfatı…

  Etkin bir strateji yoksa “rapor” olur, varsa “iletişim aracı”na dönüşür. Anlayan varsa, her nesne bir iletişim aracına dönüşür. Anlamayanlar varsa, “iç dökme” olur, “seslenme” olur, “bildiri” olur…

  Reply
 10. 10

  Tunc

  Walla Yaprak özer CNN’deki iş görüşmesini sunansa, kadının tarzının çok itici olduğunu düşünüyorum. Hırs bürümüş her tarafını sanki. Programına da katılmayı bu yüzden istemedim, antipatik geldi. Yaprak özeri aşağlamak için değil ama iletişim konusunda pek başarılı görmediğimi söylemek için yazdım:(

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.