About the author

Related Articles

2 Comments

 1. 1

  Erhan

  Yazınızdan sonra “Secret” adlı kitabı da anımsadım.

  Hayata olumlu baktığımızda, güvendiğimizde, pozitif enerjimizi saçtığımızda işler yolunda gidiyor çoğunlukla, bir düşüncem var, bilmem sizin için ne kadar doğru, paylaşmak isterim.

  Bence yukarıdakini yaptığımızda bir anlamda kendimizi de iyi sonuçlara kanalize ediyoruz, motive etmiş oluyoruz ve o iyi sonuçlar doğrultusunda iyi çalışmalar yapıp, iyi kararlar verip ve pozitif bir ruh haliyle eylemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sanki herşey bizde başlayıp, bizde bitiyor. Kaynak biziz, bu kaynak pozitif enerjiye sahip olunca ve bir reaksiyona girince negatif sonuç çıkması herhangi beklenmedik kötü bir dış faktör çıkmazsa imkansız gibi.

  Müslümanlıkta işin başında “İnşallah” diyip, yola koyulmak bu yaklaşımın güzel bir örneği. Sanki hayata güvenmek bir dua gibi. “Ne ekersen, onu biçersin” atasözümüz diğer bir örneği.

  Sadece din anlamında değil, genel anlamda birşeylere ve olacağına inanmak şu an 5 duyumuzla algılamadığımız ruhumuzu ve enerjimizi diğer çevre etkenleriyle bir dizi reaksiyona sokuyor ve iyi ürünler elde edebiliyoruz. Ne mutlu bunu yaşayana, ne mutlu bunları düşünen insanlara.

  Reply
 2. 2

  Ş.Merve

  İyi Haftalar herkese öncelikle:) Kocaman kocamanda Gülücükler:)İşe geldim önce bir radyo buldum açtım sonra en sevdiğim yeri ziyaret ettim herkesin kelimemlerini anlayarak okuduğum okuduktan sonra huzur bulduğum bilmediğim cok seyi ögrenmeye çalıştığım yere:) sabah işe gelirkende dedim ki kendine kendime dolmuşta keşke hayatla ilgili bir yazı olsa ve açtığımda öyle bir yazı vardı:)çok ama çok mutlu oldum.
  FatmaNur Hanım ne kadar güzel kelimeler bunlar hele ikinci cümle gerçekten içimdeki merveyi coşturdu desem yalan olmaz ya bırakiim dimi hayatı ben onu yakalamaya calıstıkca sanırım kaçıyor benden veya daha cok boğuyor haftasonu hiç nefes alamadığımı bu şehirde yaşamak istemediğimi hayatın yolunda hiç bir zaman gitmediğini düşündüm durdum gamlı baykuş gibi ama artık öyle yapmayacağım çünkü çok üzüyorum kendimi.Artık kendime güveneceğim önce sonra hayata ve sonra da sanki bir ırmak kenarına oturup elimdeki yaprağı bıraktığımda yaprak nasıl ahenkle döne döne gidiosa ırmağın sularının götürdüğü yere bende öyle bıraktım işte hayatı ve ben bir yaprağım birşeyler yapıp yapmaya gayret edip vazgeçmeden bırakıyorum kendimi sulara:):):)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.