About the author

Related Articles

7 Comments

 1. 1

  Eren Kumcuoğlu

  Çok güzel tesbit.
  Umarım google, p&g, unilever, youtube, microsoft, ya da büyük reklam networkleri gibi ışıltılı yerlerde çalışmayı isteyenler bu “happy hour”ları sürekli yaşayacaklarını hayalinden kurtulabilirler.
  Bu anlık eğlenceleri yaşamak için her daim köpekbalıklarıyla birlikte yüzmek zorunda kalacağınızı hatırlayın ve bunu göze alıyorsanız bu hayalleri kurun diyorum…

  Reply
 2. 2

  Serbay

  Ne olursa olsun bazı zamanlarda böyle anları yaşamak güzeldir diye düşünüyorum.

  Çünkü rekabet hiç bir zaman bitmez, hep yüzler asık hep hırslı bir şekilde çalışmaktansa arada da böyle organizasyonlar oluyorsa güzeldir diyorum.Şirkette ne kadar rekabet olursa olsun böyle bir iletişim var ise bu da gayet başarılı olduklarını gösterir.

  O eğlence ortamına gelene kadar ne kadar büyük köpekbalıklarını alt edip geldiklerini düşünürsek çok da arkasına bakmamak lazım.
  Malum çekişmeler ters fikirler olmazsa o şirkette bu kadar başarılı olamaz.

  Bu video’yu biz de başarılı olalım bu ortam zaten gelir diye düşünerek izlesek daha iyi olur galiba.

  Reply
 3. 3

  Asli

  Eğlenmek gerçekten güzel çaliştiğimız yerlerde ama bu tip filmler gerçekten insanı sanki iş yerleri hep bölyeymiş gibi hissettiriyor. Hiç bir şirket gülluk gülistanlık değil.

  Reply
 4. 4

  engin

  Budur Fatma Nur Hnm. yine güzel bir yazı yazmışsınız tam üstüne basmışsınız. August isimli bir film var. Böyle şirketlerin iç yapısından bahsediyor.

  Reply
 5. 5

  Fatmanur Erdogan

  Engin, August’u seyretmedim ama merak ettim. Bulup izlemeye calisacagim…

  Reply
 6. 6

  vepa

  Bence var olanlar değerlendirildiğinde google, digg çok güzel yer çalışmak için. Çünkü diğer yerler onlardan daha kötü durumda. Tabi en ideali kendi işin olması, ne kadar ile yetineceğini ölçebildiğin sürece ve herşeye sahip olmak istemediğin sürece stressiz ve eğlenceli çalışabilirsin. Rekabet fazla stres getirmemesi lazım, daha doğrusu rakiplerle uğraşmamak gerekir. Herkes kendi ürünü ile ilgilenirse, müşretileri ve kullanıcılarını düşünürse, herşeyi onlara göre yaparsa rekabete gerek kalmaz zaten. Rakiplerinden daha fazla kullanılman veya daha fazla para kazanmak önemli değil, önemli olam müşterilerin senden memnun olmaları, çünkü senin hedefin müşteriler olması, rakibini devirmek veya geçmek bir hedef olmamalı. Müşterilerin memnunsa da rakibini zaten geçersin, geçmesen de üzülmezsin.

  Digg i pek bilmem çalışma ortamı olarak normal iş yerinden perk farkı yok , en azından benim bildiğim yerlerden farkı yok. Ama google daha serbest ve daha çekici bence. Eminim herkes 1-2 sene orda çalışmak ister. Sonra tabi kendi işini yapmak isteyecektir.

  Reply
 7. 7

  Fatmanur Erdogan

  @vepa
  Şirketler bağlılık kavramıyla genelde çok ilgili. 1-2 sene bende çalış sonra git istemiyor. Bu tip ortamlarda o sebeple yapılmıyor mu ki zaten…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.