About the author

Related Articles

6 Comments

 1. 1

  Mehmet Ortaç

  Elinize sağlık. Yazının en çok şu kısmına katılıyorum;

  2- Kodlama da tıpkı web tasarımda olduğu gibi demokratikleşecek.

  Kodlama da -bir noktaya kadar- kodlama bilgisi gerektirmeden kodlamayı iyi bilmeyenlerin onu kullanmasını sağlayacak.

  Kızım ile ilgili kodlama öğrensin hırsım vardı. Ancak sonradan vazgeçtim. Çünkü gördüğüm ve anladığım kadarıyla sosyal bir çocuk. Kodlama haricinde başka alanlarda çok daha başarılı olabilir. İlla popüler bir mesleğin peşinden koşacak değil. Zaten bir meslek sahibi olması için ortalama 20 sene kadar var. 20 seneye bu dünyada neler değişir…

  Reply
  1. 1.1

   Fatmanur Erdogan

   ben insanın merakının geliştirilmesinin en önemli kişisel yetenek olduğuna inanıyorum. merak öğrenmek araştırmak geliştirmek için en faydalı ihtiyaçtır. günümüzde herkes yetenek arıyorum diyor ama kimse yetenekliyi aramıyor, çünkü yetenekli insan şu anki korumacı yönetimlerin boyunduruğuna girmiyor.

   Reply
 2. 2

  Fatih

  Yararlı bir içerik olmuş. Emeğinize sağlık. İyi çalışmalar.

  Reply
 3. 3

  Enes

  Kodlama öğrenmeyi sadece bir meslek dalının kullandığı araç olarak görmek yerine;

  Çocuklarımızın belirli bir düzeye kadar kodlama öğrenmesinin faydalı olduğu kanaatindeyim. En basitinden kodlama bilen bir bireyin soyut düşünebilme yetisi arttığı gibi birey kendi düşünce sistemini tekrar programlayabilir.

  Elbette herşey çocuğunuzun ilgi / motivasyon ve kapasitesi ile sınırlı, ilgisi veya becerisi yoksa çocuğunuzun ve kendinizin vaktini çalmayın. Sonuçta balıklar uçamaz kuşlar yüzemez.

  Reply
  1. 3.1

   Fatmanur Erdogan

   Belli bir düzeye kadar kodlama öğrenilebilir… ama 5 yıl içinde bu bilgi zaten otomize olacak şekilde önümüze geliyor olacak…

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.