About the author

Related Articles

4 Comments

 1. 1

  Kamil Mehmet ÖZKAN

  İnsanlar öncelikle mutluluk ne demek, onu ne mutlu eder onun cevabını aramalı. En azından benim çevremdeki insanların büyük çoğunluğu onları mutsuz eden sebepleri bilmiyorlar. Haklılar aslında. Mutlu olmamaları için sebep yok.

  Reply
 2. 2

  Ülkü

  Sorun şu ki mutluluğun kaynağı tek bir sorudan, veya bu sorunun cevabından geçmiyor. Mutluluk bir bulut gibi. İçinden geçip onu hissedebiliriz ama bir tutam alıp onu cebimizde taşıyamayız, evimize götüremeyiz.

  Reply
 3. 3

  Cemal AVCU

  Yine o çarpıcı kartal gözü bakışınızla ilginç bir noktadan tarif etmişsiniz hayatı gerçekten çok güzel bir yazı olmuş keşke hiç bitmese devam etse yazılarınız:) bu aralar herşeyin üst üste gelmesindenmidir nedir bilmiyorum ama şuna inanıyorum “Mutluluk” öylece verilip yada alınacak bişey değil, kazanılacak bişey.

  Reply
 4. 4

  Kadir karatas

  İnsan mutlu olur ama herşey insanı mutlu edebilcek sekile giremez.. Yıldızları mutluluk varsayalım ne kadar çok öyle degilmi? Peki sizi bu kadar çok mutlu edebilecek seyler varken yapmanız gereken seçmek öyle degil mi? Ama bu kadar kolay degil seçtikleriyle mutlu olamıyor insan sorun burda.. Çünkü doyumsuz hep sıkılgan bir yapı barındırdıgımız icin mutluluklarımız kısa sürüyor.. Hep bizi mutlu edebilcek baska seyler arıyoruz ama niye? Zaten mutlulugu taddıgımız seyler var peki neden hala bizi mutlu edebilcek seyleri arıyoruz ki? Belkide mutlu oldugumuz hani o herneyse bize taddırdıgı ilk duygu warya heycanlı heycanlı belkide biz bunun pesindeyizdir ha? Ve mutluluk diye tabir ediyoruzdur? Olamaz mı? Bu yüzden iste insan hep mutluluk istiyor.. Mutluluguna sebep olan seylerden hevesni aldım zannediyor farkında olmadan ama bu yüzden sıkılıp yine tadını yitirdigi mutlulugu yeniden baska bi seyin mutluluguyla kapatmaya çalısıyor.. Ama şunu unutmayın ki herşeye sahip olsanızda mutlu olamazsınız.. Belkide olursunuz kimse bilemez bunu çünkü hckimse ama hiç kimse (insan) herseye sahip olamaz.. 1 insan dünya nüfusunun yarısna sahip olamaz.. Bir erkek tüm kadınlara sahip olmıcagı gbi.. Ama şu varki bir tek kadına sahip olup onunla her anının tadını çkartması ve mutlulugu, onunla beraber gözlerni dünyaya kapatmasıyla yakalıcagnı unutmamalı.. Ölürken ne olcagnı blmiyoruz demi? Ruhumuzun bedenimizi aklımızı brakrken ne hissedicegni?? Ama beden ruh ve akılın birbirnden ayrılırken son bir kez yüregine kulak verip giderken bilinmeyene dogru hala dünya hayatında dünya hisleriyle dünya kadınına bi his bi duygu belkide aşk duymasıdır son mutluluk.. Bitmeyen mutluluk belkide budur? Mutluluk bitmeden beden ruh akıl biterse mutluluk bitmis olmaz insan ölmüs olur ve sonra mutluluk bitmis olur.. Ne yani olamaz mı? Olur demeyin o ana çıkmadan bilemezsiniz.. Olabilir ama.. Gerçek mutluluk bence budur kendi kalemimden.. 🙂 kadir karatas namı diyar kadkaR+

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.