About the author

Related Articles

3 Comments

 1. 1

  Filiz Arıcan

  Bence referans konusunda çok da haklı sayılmazsın bunu kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum.Şimdiye kadar çalıştığım iş yerlerinin bir kaçında benimle ilgili ön araştırma yapıldığını biliyorum…

  Reply
 2. 2

  Fatmanur Erdogan

  Merhaba Filiz,
  Referansların kontrol edilmesi, ancak adayın işe alınma noktasına gelindiği zaman gündeme düşer. O zaman referans kontrolü yapılır.

  CV’de referans kısmına “referansım var” demek, malesef hiç bir amaca hizmet etmiyor. Kim CV’sinin üzerine “özür dilerim, referansım yok” yazar?

  Reply
 3. 3

  esen

  Merhaba Fatma Nur Hanım,
  Bende şu sıralar CV’mi hazırlamak ile meşgulüm ve 2 yıllık ilk deneyimim ardından farklı bir pozisyonda çalışmak istediğim için CV’imde objectives kısmına yer verdim. Fazla iş deneyimim olmadığı ve farklı bir iş istediğim için objectives kısmına güçlü özelliklerimi ve istediğim pozisyon için uygunluğumu anlatmaya çalışıyorum. Aksi takdirde en son çalıştığım işe benzer pozisyonlar için değerlendiriliyorum.

  Amaç yazısı değerlendirme sırasında karşıdaki insana hangi pozisyonlar için değerlendirilmek istediğimi anlatmam da faydalı olmaz mı? Yani biraz daha genel olarak değerlendirmeye yön verme amacı taşıyor. Önyazıyı ise biraz daha uzun tutup, özellikle belli bir firma ve pozisyon için başvurduğumda kullanmak sanki daha doğru geliyor. İster elden ister IK siteleri aracılığıyla olsun, her zaman önyazısı olan CV’ler göndermek mi etkili?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.