About the author

Related Articles

2 Comments

 1. 1

  Mehmet Tekin

  gruplasmayi onlemek zor olsada cok dogru bir tavsiye oldugunu dusunuyorum.

  Reply
 2. 2

  Eren Kumcuoğlu

  Güzel başlamış. Bunu mutlaka söylemiştir ancak ben yine söyleyim, insanlar doğaları gereği seçicidir. Eskiden beri süregelen “Kadının en iyi erkeği seçmesi” olgusu kadar doğaldır bence insanın kendine muhattap seçmesi. İş yerlerinde elbette böyle geniş bir yelpazeye sahip olamıyoruz. Birlikte çalışmak zorunda olduğumuz insanlar da, birlikte çalışmaktan zevk aldığımız insanlar da oluyor.

  Seminer ortamı kutuplaşmayı aşmak açısından makul olabilir ancak süregelen bir atmosfere yeni ayak bastığınızda (bu bağlamda, yeni bir işyeri) gruplaşmanın etkisi kişileri hemen sarıyor. Bunu başından beri kurum kültürü haline getirmek işin en önemli kısmı olur.

  Buraya kadar güzel. Peki kutuplaşma istemeyen yönetici ne yapmalı ve kurum içerisindeki astlarına nasıl örnek olmalı? Örneğin; Öğlen yemeği nasıl yenecek?
  Yalnız mı yenmeli? Kibirli ya da soğuk derler.
  Aynı seviyedeki diğer yöneticilerle birlikte mi? Bu sefer de kutuplaşmanın alâsı olacak.
  Çalışanlarla birlikte mi olmalı? Bu durum açık kapı çalışan bir yönetici için bile çizgiyi aşabilecek bir davranış olacağı gibi, güç aralığı isteyen yöneticiye de hiç uymaz (zaten onlar da böyle bir şeyi akıllarından bile geçirmezler).
  Hangisi? =)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

2018 @ Tasarım ve Kodlama Albatros ♥ Tasarım'a Aittir.